_

قالیشویی کسری

قالیشویی شهرک غرب

دسته بندی مقالات

مقالات مرتبط

تاریخچه‌ قالیشویی در تهران

تاریخچه‌ قالیشویی در تهران

می توان گفت از زمانی که فرش و قالی ها در منازل ایرانیان راه پیدا کرد، قالیشویی هم به صورت منظم و روتین انجام می شد، مردم به صورت سنتی و در حیاط منازل، اقدام به شستشوی فرش ها می کردند که به دلیل استفاده از مواد شوینده نامناسب و روش های غیر استاندارد، فرش ها آسیب می دیدند.

قالیشویی در تهران

با توجه به افزایش زندگی شهری و آپارتمانی، بسیاری از اهالی تهران ترجیح می دهند که از خدمات قالیشویی های معتبر مانند قالیشویی شهرک غرب استفاده کنند، به همین دلیل قالیشویی ها هم برای افزایش کیفیت خدمات از تجهیزات پیشرفته و حرفه ای استفاده می کنند.

می توان گفت که اولین قالیشویی در تهران به دهه 50 بر می گردد، چون اتحادیه قالیشویی تهران در سال 1351 تاسیس شد.

 

قالیشویی در تهران

 

خدمات عمده قالیشویی در تهران

در فرایند قالیشویی، شستشوی فرش با استفاده از آب و مواد شوینده ی مخصوص انجام می‌شود. در این مرحله، فرش با استفاده از آب و مواد شوینده مخصوص به طور کامل شسته می‌شود تا لکه‌ها و آلودگی‌های موجود روی فرش تمیز شود، همانطور که اشاره کردیم در قالیشویی شهرک غرب از بهترین تجهیزات قالیشویی برای کیفیت بالای خدمات استفاده می شود.

لکه گیری و غبارگیری نیز از خدمات مهم در فرایند قالیشویی است. در این مرحله، لکه‌های سخت و مقاوم روی فرش با استفاده از مواد شیمیایی و تجهیزات خاصی که برای این منظور طراحی شده‌اند، از بین می رود.

رفوی فرش نیز یکی از خدمات مهم در قالیشویی است. در این مرحله، فرش به طور دقیق و با استفاده از تجهیزات و دستگاه های خاص، رفو و تعمیر می‌شود.

در نهایت، فرش به منظور خشک شدن به روش‌های مختلفی مانند خشک کردن در محیط آزاد، استفاده از تجهیزات خشک کننده و یا ترکیبی از این دو روش، قرار می‌گیرد.

دستگاه های رایج در قالیشویی های تهران

 1. دستگاه شستشوی اتوماتیک: این دستگاه‌ها مخصوص شستشوی خودکار فرش‌ها هستند. آب و مواد شوینده به طور اتوماتیک به فرش اعمال می‌شوند و فرآیند شستشو به صورت خودکار انجام می‌شود.
 2. دستگاه شستشوی ریلی: این دستگاه‌ها برای شستشوی فرش‌ها با استفاده از یک ریل حمل‌ونقل مخصوص طراحی شده‌اند. فرش‌ها روی ریل قرار می‌گیرند و فرایند شستشو، سریع تر می شود.
 3. دستگاه شلاق زن فرش: این دستگاه‌ها برای حذف ذرات گرد و غبار از فرش‌ها استفاده می‌شوند. با حرکت شلاق‌ها روی فرش، ذرات معلق جدا شده و از فرش خارج شده تا برای شستشو آماده شود.
 4. دستگاه خشک کن لوله‌ای درب دار و بدون درب: این دستگاه‌ها برای خشک کردن فرش‌ها پس از شستشو به کار می‌روند. نوعی از آنها دارای درب هستند تا فرش‌ها در داخل دستگاه قرار گیرند و خشک شوند.
 5. گرمخانه گازی: این دستگاه‌ها برای فرآیند خشک کردن فرش‌ها با استفاده از حرارت از منابع گازی مانند گاز طبیعی یا گاز مایع استفاده می‌شوند.

 

دستگاه های رایج در قالیشویی های تهران

 

ویژگی های یک قالیشویی حرفه ای

 • خوش‌برخوردی پرسنل و وقت‌شناسی: پرسنل قالیشویی حرفه‌ای باید دارای اخلاق و برخورد عالی با مشتریان باشند و وقت‌شناسی در انجام خدمات را رعایت کنند. این ویژگی‌ها به مشتریان احساس راحتی و اطمینان می‌دهند.
 • استفاده از نیروهای مجرب و آموزش‌دیده: قالیشویی حرفه‌ای باید از نیروهای مجرب و با تجربه در زمینه کار با تجهیزات حرفه‌ای استفاده کند.
 • شناخت مواد شوینده با کیفیت: قالیشویی حرفه‌ای باید دارای شناخت کامل از مواد شوینده با کیفیت باشد و از آن‌ها در زمان مناسب و با توجه به نیازهای فرش‌ها استفاده کند. این امر به تضمین حفظ کیفیت فرش‌ها کمک می‌کند.
 • انجام تمامی خدمات قالیشویی: یک قالیشویی حرفه‌ای باید تمامی خدمات قالیشویی را ارائه دهد، از جمله لکه‌گیری، رفع بید زدگی و ترمیم ریشه‌ی فرش.
 • تحویل به موقع و ارائه فاکتور: قالیشویی حرفه‌ای باید تضمین کند که فرش‌ها به موقع تحویل داده شوند و همچنین فاکتور مربوط به خدمات به مشتری ارائه شود. این شفافیت در امور مالی به اعتماد مشتریان افزوده می‌شود.

سخن نهایی

با توجه به ویژگی هایی که برای یک قالیشویی حرفه ای بیان کردیم، قالیشویی شهرک غرب بهترین انتخاب برای شما می باشد، قالیشویی ما تمام ویژگی ها و مزایای یک قالیشویی حرفه ای و استاندارد را دارد و با یک بار استفاده از خدمات ما، به مشتری ثابت تبدیل می شوید.

سوالات متداول

 1. تاریخچه قالیشویی در تهران به چه سالی بر می گردد؟
  به طور کلی اولین قالیشویی در دهه 50 شمسی تاسیس شد.
 2. ویژگی های بهترین قالیشویی چیست؟
  استفاده از تجهیزات حرفه ای، مواد شوینده استاندارد، دارا بودن پرسنل باتجربه
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *